• ...
 اظلاعیه: تغییر زمان برگزاری همایش به 24 و 25 اذر ماه
تغییر زمان برگزاری همایش ملی پدافند غیر عامل در حوزه دریای خزر از 26 و 27 ابانماه به 24 و 25 آذر بدلیل تداخل زمانی با برنامه های اجرایی اربعین حسینی
1395/04/15 ادامه مطلب


کنفرانس ملی پدافند غیرعامل و توسعه پایدار
برگزاری «کنفرانس ملی پدافند غیرعامل و توسعه پایدار» با رویکرد نوآوری توسط وزارت کشور 25 و 26 مرداد ماه - تهران- وزارت کشور اداره کل امور مرزی و پدافند غیرعامل
1395/03/30 ادامه مطلب


مهندس مرادی در همایش نجات تالاب عینک:«وضعیت این تالاب مهمترین موضوع پدافند غیر عامل شهر رشت است. »
مهندس مردای(مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری گیلان و دبیر اجرایی اولین همایش ملی پدافند غیر عامل در حزه دریای خزر) در همایش نجات تالاب عینک ، وضعیت این تالاب را مهمترین موضوع پدافند غیر عامل شهر رشت دانست و تاکید کرد که این موضوع بطور ویژه در قرارگاه زیستی پدافند غیر عامل استان پیگیری میشود . وی افزود مشکلی که از بابت وجود گل مهاجم سنبل آبی در تالاب عینک رشت ایجاد شده یک تهدید زیستی جدی محسوب می‌شود که باید مهار شود. مهندس امیر مرادی همچنین با اشاره به اینکه اکنون وضعیت تالاب عینک رشت مهمترین موضوع پدافند غیرعامل در این شهر محسوب می‌شود‌، گفت: مهار این مشکل نیازمند همراهی تمام مسؤولان مربوطه است. بنده به عنوان نماینده دولت تدبیر و امید قول هرگونه همکاری برای برطرف شدن مشکل موجود در تالاب عینک را می‌دهم.
1395/03/23 ادامه مطلب


گزارشی از روند اجرای همایش
مهندس مرادی ؛ مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان و دبیر اجرایی اولین همایش ملی پ.غ.ع در حوزه دریای خزر : جلسات متعددی در سطوح مختلف کشوری و استانی برای هماهنگی دستگاه های ذیربط،تعیین محورها و اهداف و اجرای هر چه بهتر همایش با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار گردیده است.امیدواریم که با همکاری،همدلی و هماهنگی همه دستگاه های استانی بتوانیم همایشی علمی، مفید و در در حد نام و جایگاه استان گیلان برگزار نماییم.
1395/02/22 ادامه مطلب


یادداشت دبیر علمی همایش
ايجاد حساسيت در سطوح مختلف مديران، دانشگاهيان، مراكز پژوهشي، سازمان‌ها و نهادهاي اثرگذار نسبت به موضوع پدافند غير عامل، تحريك و تشويق نخبگان به انجام تحقيقات در حوزه‌هاي مرتبط، شناخت وضعيت، قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي موجود در زمینه‌های مختلف درحوضه آبی دریای خزر از اهداف همایش است.
1395/02/21 ادامه مطلب


وزیر کشور در حکمی استاندار گیلان را به‌عنوان رئیس همایش ملی پدافند غیرعامل حوزه‌ دریای خزر منصوب کرد
در حکم انتصاب عبدالرضا رحمانی فضلی خطاب محمدعلی نجفی آمده است: نظر به نقش و اهمیت پدافند غیرعامل در صیانت از سرمایه‌های ملی نظام و باتوجه به برنامه‌های راهبردی وزارت کشور و سازمان پدافند غیرعامل کشور و تمهیدات صورت گرفته برای برگزاری همایش ملی و سراسر "پدافند غیرعامل حوزه دریای خزر" در استان گیلان بدینوسیله جنابعالی را به ریاست این همایش منصوب می‌کنم.
1395/01/18 ادامه مطلب


  معرفی همایش
اولین همایش پدافند غیر عامل حوزه دریای خزر با هدف هم افزایی علمی و تولید دانش بومی مرتبط با مسائل دریای خزر و حوزه آن در زمینه پدافند غیر عامل برگزار میگردد. این همایش با محوریت دانشگاه گیلان، استانداری گیلان و انجمن علمی پدافند غیر عامل ایران- شعبه گیلان در آذرماه سال جاری در دانشگاه گیلان برگزار خواهد گردید. تلاش گردیده است تا محور های همایش مهمترین مسائل و چالش های فراروی حل و آینده دریا و حزه آن را تحت پوشش قرار دهد.بر این اساس اقتصاد دریا محور (فرصت ها و چالشها) در راستای شعار سال،چالش های زیست محیطی و پدافند کالبدی مورد توجه ویژه قرار دارد و برگزار کنندگان انتظار دارند با برگزاری همایش توجه پژوهشگران و محققان رشته های مختلف علمی به اهمیت و ضرورت رویکرد پدافند غیر عامل در مسائل دریای خزر جلب گردد. بی شک حضور اندیشمندان و پژوهشگران مراکز علمی و پژوهشی، دانشگاه ها و ... در کنار دستگاه های اجرایی میتواند نقش موثری در تولید دانش و تبادل دانش بومی در حوزه پدافند غیر عامل داشه باشد.

  محورهای همایش
 •   اقتصاد دریا محور با رویکرد پدافند غیر عامل
 •   پدافند غیر عامل در حوزه گردشگری و اکوتوریسم دریای خزر
 •   حمل و نقل دریایی و الزامت پدافندی
 •   منابع انرژی دریای خزر از نگاه پدافند غیرعامل
 •   نقش مناطق آزاد تجاری در توسعه اقتصاد مقاومتی در حوزه دریای خزر
 •   پدافند غیرعامل در بخش شیلات، کشاورزی، امنیت غذایی و توسعه پایدار در حوضه آبی دریای خزر
 •   آلودگی‌های زیست محیطی و بیولوژیک در دریای خزر
 •   پدافند غیرعامل در مهندسی با رویکرد استان‌های شمالی
 •   نفوذ دشمن، چالش‌ها و راهکارها با نگاه به مسائل استان‌های کرانه دریای خزر
 •   معماری و شهرسازی استان‌های ساحلی با رویکرد پدافند غیرعامل
 •   تهدیدات نوین در حوزه دریای خزر با نگاه آینده پژوهی(سایبری،زیستی،جنگ نرم)
 •   فرهنگ،هویت،دین و ارزش های اجتماعی با رویکرد پدافند غیر عامل
تاریخ های مهم
تاریخ برگزاری همایش :24و25 آذر ماه 95
 آخرین مهلت ارسال  مقالات : 15مهرماه 95
اعــــلام نتـــایج داوری مقـــالات:
15 آبان ماه 95
آخرین مهلت ثبت نام در همایش : 30 آبان ماه 95

دبیرخانه کنفرانس
محل برگزاری همایش :استان گیلان- دانشگاه گیلان
برگزار کنندگان همایش : استانداری گیلان- دانشگاه گیلان- انجمن علمی پدافند غیر عامل ایران- شعبه گیلان
آدرس دبیرخانه : رشت-بزرگراه خلیج فارس- کیلومتر4 جاده رشت -قزوین، اداره کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان
ایمیل: info@khazarseapd-conf.ir
تلفن :013-33690882
فکس :013-33690862


يكشنبه 04 مهر ماه 1395

تا همایش ...

079
برگزار کنندگان
حامیان

پوستر کنفرانس